Проектування систем опалення

Проектування систем опалення є основою для забезпечення теплоізоляції і терморегуляції житлових і офісних приміщень.

При проектуванні важливо врахувати втрати тепла при транспортуванні від котельні, протяжність опалювальної системи і тепловіддачу радіаторів. При виборі радіаторів слід звернути увагу на тип підключення. Бувають двотрубні системи і однотрубні. Двотрубні мають 4 типи підключення зі своїми плюсами і мінусами. При проектуванні необхідно вибрати тип підключення з найменшим відсотком втрати тепла.

Радіатори зазвичай розміщуються в найхолодніших точках кімнати, для створення повітряного бар’єру. Дуже часто система теплопостачання проектується з розрахунком на кут нахилу – таким чином, щоб вода природним чином проходила по всій системі, якщо задати нахил не виходить – необхідно використовувати додаткові внутрішні насоси, для створення примусового обороту води.

Важливу роль відіграє діаметр труби. Недалекоглядні покупці зазвичай намагаються заощадити на діаметрі труб, але найчастіше їм влітає в копієчку покупка більш потужного насоса, адже опір в тонких трубах на порядок вищий. Продумайте систему ніпелів і кранів для зливу води, особливо, якщо система встановлюється в заміському будинку, в якому ніхто не буде жити в холодну пору року. Адже для забезпечення подальшої функціональності системи опалення обов’язково зливати воду із системи.

Отже, ми  розглянули можливість обігріву приміщення за допомогою схеми котельня – теплоносій – радіатор.


Проектування систем опалення за допомогою електрики.

Проектування систем опалення за допомогою електрики відрізняється від попереднього варіанту великою кількістю вимог. По-перше, для обігріву електрикою будинку або квартири середніх розмірів – необхідна вхідна лінія з дозволеною потужністю не менше 5 кВт, по-друге, ускладнюються вимоги  пожежної  безпеки, ну і по-третє необхідно точно знати, що обігрів електроенергією є економніший, ніж при використанні інших типів енергоносіїв.

Для економії електроенергії в приватних будинках і дачах є можливість встановити електричний котел з термостатом – при нагріванні до певної температури термостат відключає роботу котла і відновлює роботу, коли температура в системі падає. При обігріві електрокотлом рекомендують використовувати багатотарифні прилади обліку електроенергії – такі прилади коштують дорожче звичайних, але окупаються в короткий термін за рахунок потрійної тарифікації електроенергії.

Наша команда запропонує Вам кращий вибір параметрів опалення і підбір обладнання на основі розрахунку тепловтрат будинку.