Монтаж каналізації

Водопостачання та каналізація – це необхідні елементи для кожного будинку. Це зручності, без яких важко обходитись кожній людині. Водопостачання та каналізація відповідають за комфорт у Вашій оселі. У сучасному світі без них ніяк.

 Каналізація в приватному будинку є одним з головних зручностей людства, мало хто може собі уявити життя без централізованих стоків. Зазвичай каналізації поділяють на зовнішні і внутрішні, кожна з них має свої тонкощі  у монтажі.

Внутрішня каналізація

Монтаж внутрішньої каналізації проводиться за допомогою труб малого і середнього діаметра, які складають зазвичай 50-100 мм. Від типу стоків залежить і розмір труб. Каналізація в приватному будинку потребує таких умов, наприклад, монтаж унітазу здійснюється за допомогою труб діаметром в 100 мм, а вода з умивальників, ванн, душових кабін і пральних машин зливається з допомогою труб в 50 мм.

Варто врахувати той фактор, що монтаж повинен відбуватися за допомогою косих хрестовин або трійників, повороти повинні бути виконані строго під кутом в 45 градусів.

Ревізії повинні бути розміщені на всіх поворотах для легкого доступу до обслуговування стічних систем. Багатоповерхові будинки мають свої особливості в проектуванні каналізації. У внутрішній каналізації каналізаційний стояк повинен бути діаметром не менше 100мм, а ревізійні ділянки повинні розташовуватися кожні 3 поверхи.

Водопостачання та каналізація. Каналізаційні системи: зовнішня та внутрішня каналізація обов’язково повинні оснащуватися власною вентиляцією і мати кут нахилу не більше ніж 1-2 см / м, щоб уникнути збільшення гучності та забруднення стояків.

Каналізаційні системи, труби внутшньої каналізації, що прокладаються в стінах або підлозі, можуть бути залиті зверху цементним розчином. Перед монтажем труб необхідно виконати виміри і підготувати всі монтовані ділянки. Нарізка труб проводиться болгаркою, ножівкою або верстатом. Вставляти трубу рекомендується після нанесення на неї силіконової змазки, кріплення труб проводиться за допомогою хомутів кожних 10 * D, стояки закріплюють кожних 1-2 метри.

Зовнішня каналізація має ряд додаткових вимог при монтажі, тут використовуються труби інших матеріалів (ПВХ), допустимий ухил становить 1-2 см/м. Ущільнення при монтажі є обов’язковим для будь-якої зовнішньої каналізації, адже якісна герметизація дозволяє уникнути деформацій і руйнувань, саме тому труби укладають під 20 сантиметровий шар піску, ретельно утрамбовуючи.

Залежно від клімату і погодніх особливостей регіону розраховується глибина для прокладки каналізації.

Зазвичай достатньо 70-80 см, а вхід в каналізаційну яму повинен бути не менше, ніж на 1 м під грунтом, щоб уникнути замерзання.

У холодних регіонах рекомендується утепляти труби. Адже при замерзанні каналізаційних стоків доведеться відмовитися від благ цивілізації і зайнятися прогрівом замерзлих труб.

Дуже не рекомендується стикування труб різних матеріалів, при екстремальних умовах експлуатації такі каналізаційні системи не прослужать Вам довго.


Якщо Ви вирішили провести каналізацію в приватному будинку, заміській ділянці або офісі і хочете бути впевнені на 100% в надійності і якості монтажу – замовте  монтаж каналізації у нас. Наші професіонали з радістю проконсультують і підберуть необхідні матеріали та каналізаційні системи. Не економте на якості, вибирайте краще!